Co to jest pompa ciepła?


Jest to urządzenie wymuszające przepływ energii z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Dzięki pompie cieplnej proces ten zachodzi wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu energii cieplnej. Zużycie energii elektrycznej, którą zasilamy pompę, jest kilkakrotnie niższe niż pozyskana w ten sposób energia cieplna. Tłumacząc to w obrazowy sposób pompa cieplna to grzejnik elektryczny, który pobiera (przykładowo) 1kW, a oddaje 3kW. Niemożliwe? - Możliwe własnie dzięki pompie ciepła. 

Dlaczego wybieramy powietrzne pompy ciepła?

Powietrzne pompy ciepła pobierają ciepło z powietrza otaczającego urządzenie znajdujące się na zewnątrz budynku i transportują to ciepło do pomieszczenia wewnętrznego np. domu. W zastosowaniu bardzo przypominają znane nam klimatyzatory - różnica polega jedynie na tym, że nie schładzamy pomieszczenia a je nagrzewamy. Technologia wykorzystywana w naszych pompach pozwala na utrzymanie wysokiej temperatury ogrzewania mimo niskich temperatur zewnętrznych nawet -25 stopni. W odróżnieniu od większości dostępnych pomp nasza firma oferuje pompy które poza możliwością ogrzewania pomieszczenia umożliwiają również jego schładzanie. Przy montażu pomp ciepła nie ingerujemy w podłoże. 


Odpowiedni dobór pompy ciepła?

Pompa ciepła idealnie współgra z systemem ogrzewania niskotemperaturowego, jakim jest ogrzewanie podłogowe oraz z systemem fotowoltaicznym. Przy instalacji pompy ciepła w nowo powstałej inwestycji opieramy się na certyfikacie energetycznym tak, aby dobrze dopasować dobór mocy pompy. Zapotrzebowanie na ciepło w inwestycji zależy od wielu czynników takich jak powierzchnia budynku, budowa ściany, ilość i rozmieszczenie otworów okiennych i drzwiowych, jak również miejsce samej inwestycji. Krommler 

l

Wymiennik ciepła c.w.u

l

Zbiornik buforowy

PUŁTUSK 10 kW

TOKARNIA 15 kWp

JELENIA GÓRA 10 kW