Odnawialne Źródła Energii  

Najłatwiej powiedzieć, że są to źródła których wykorzystanie nie wiąże się z ich długotrwałym deficytem, ponieważ ich zasoby odnawiają się w krótkim czasie. Takimi źródłami są np. słońce, woda, wiatr. Najobfitszym źródłem energii odnawialnej jest energia słoneczna. Z ciekawości do powierzchni ziemi dociera 86 petawatów mocy, czyli ok 5000 razy więcej niż wynosi zapotrzebowanie ludzkości. Dlatego najbardziej korzystnym rozwiązaniem pozyskiwania energii jest instalacja fotowoltaiczna. Korzystanie z instalacji fotowoltaicznej jest całkowicie darmowe i długotrwałe. 

W Polsce nałożono obowiązek zakupu energii z odnawialnych źródeł energii, o czym mówi rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 19 grudnia 2005 r. 


Zasada działania paneli fotowoltaicznych 

Fotoogniwo jest zbudowane z półprzewodnika i tworzy złącze p-n na które pada światło. Panele fotowoltaiczne produkują prąd stały, więc aby korzystać z energii elektrycznej konieczna jest instalacja inwertera, który ma na celu zmienienie prądu stałego w prąd przemienny. Po podłączeniu instalacji fotowoltaicznej do sieci uzyskujemy coroczny bilans zużycia i dostarczenia naszej energii do sieci, który wpływa na ogólny koszt poniesiony z tytułu odebranej energii od dystrybutora.  


System fotowoltaiczny a ogrzewanie?

Aby Państwa inwestycja była całkowicie darmowa w użytkowaniu należy zastanowić się nad połączeniem sytemu fotowoltaicznego z ogrzewaniem domu za pomocą pompy ciepła. Jak wiadomo sama pompa ciepła do funkcjonowania potrzebuje energii elektrycznej. Nie możemy powiedzieć, że posiadając samą pompę ciepła uzyskujemy darmowe ogrzewanie pomieszczeń. Aby jednak do tego doprowadzić warto pomyśleć o połączeniu pompy z systemem fotowoltaicznym. Zyskujemy dzięki temu połączenie, które wzajemnie się wspiera. Prąd uzyskany z systemu fotowoltaicznego będzie bezpośrednio zasilał pompę ciepła oraz dostarczał do naszej inwestycji potrzebny prąd, który w nadmiernej ilości zostanie przekazany do sieci zmniejszając nasze koszty z tytułu opłat za prąd. 


Jakie system wybrać? 

Nasza firma proponuje szereg różnych rozwiązań zarówno przy instalacji paneli na dachach skośnych jak również na dachach płaskich. Pracownicy naszej firmy dokładnie przeanalizują z Państwem zapotrzebowanie inwestycji a pobór energii tak aby zminimalizować opłaty sieciowe. 


Zachęcamy do skorzystania z dofinansowania w wysokości do kwoty 5000 PLN mikroinstalacji fotowoltaicznych. Program dotyczy roku 2020.
Szczegółowe informacje znajdują się pod  https://mojprad.gov.pl/

NIEDZICA 3,2 kWp

BOLESŁAWIEC 6,6 kWp

 KOSTRZYN NAD ODRĄ 4,2 kWp

KIELCE 9,9 kWp

TWORÓG 8 kWp 

KOŚCIAN 4,3 kWp